Home Nopietnāk Londonas ugunsdzēsēji: Mums bail domāt par to, cik ir mirušo + aculiecinieku...

Londonas ugunsdzēsēji: Mums bail domāt par to, cik ir mirušo + aculiecinieku stāsti

0

Jau ziņojām, ka Londonas Rietumos 24 stāvu ēku saplosījis milzu ugunsgrēks. Apstiprināts, ka vairāki cilvēki gājuši bojā un ļoti daudzi guvuši ievainojumus, taču vēl nav zināms konkrētais upuru skaits. Glābšanas darbi turpinās.

Londonas Ugunsdzēsības pilnvarotā persona, komisāre Denia Kotone preses konferencē teica:”Mums nav absolūti skaidrs par to, cik cilvēku vēl varētu būt ēkā, cik daudzi varētu būt pazuduši, miruši. Ļoti gaidām, kad ēkā dzīvojošie cilvēki pieteiksies blakus esošajos atbalsta centros vai policijā, lai mēs varētu kaut ko zināt pēc iespējas ātrāk un precīzāk. Mēs pārbaudām cilvēkus pēc mājas iedzīvotāju saraksta un, kamēr vien negūsim informāciju par kādu no sarakstā esošajiem cilvēkiem, mums būs pamats uzskatīt, ka šis cilvēks aizvien ir ēkā. Izmisīgi ceram uz pašu un līdzcilvēku ziņojumiem. Ugunsdzēsēji turpina pārmeklēt ēku stāvu pa stāvam, meklējot cilvēkus. Viens no galvenajiem jautājumiem – kā 24 stāvu ēka varēja nodegt tik ātri kā sērkociņu namiņš. Ir daudz jautājumu, uz kuriem pēc iespējas ātrāk nepieciešamas atbildes.”

Kāds liecinieks stāstījis, ka māja ir uzliesmojusi gluži kā papīrs. Kāds cits teicis, ka redzējis, cik izmisīgi cilvēki centušies glābties, lecot laukā pa logiem, ziņo britu vadošie mediji. Vēl kāds liecinieks stāstījis, ka dzirdējis, kā kāds iedzīvotājs skumji stāstījis kādam citam cilvēkam, ka viņa bojātais ledusskapis ir izraisījis šo briesmīgo nelaimi.

A man looks from a window as smoke pours from a fire that has engulfed the 27-storey Grenfell Tower in west London. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Wednesday June 14, 2017. More than 200 firefighters were sent to tackle the blaze and London Ambulance Service said 30 people had been taken to five hospitals. See PA story FIRE Grenfell. Photo credit should read: Steve Paston/PA Wire

Vēl kāds liecinieks pastāstījis BBC:”Pirmais, ko es izdzirdēju bija milzīgs troksnis un tad jau arī daudz skaļu sirēnu, helikopteru. Lūkojos apkārt un ieraudzīju dūmus, liesmas. Redzēju, kā no ēkas skrien ārā cilvēki apakšveļā, dzirdēju kā viņi kliedz, sauc pēc palīdzības. Kāds pa logu sauca, ka netiek ārā no dzīvokļa, jo koridori ir pilni biezu dūmu mutuļiem, tur nav redzamības. Uguns izplatījās tik strauji, ka to bija grūti aptvert.”

Džordžs Klārks, vēl viens aculiecinieks, Radio 5 Live pastāstīja: „Es biju gultā, kad izdzirdēju pīkstienus, nodomāju, ka tā ir kāda auto signalizācija, nolēmu palūkoties. Piecēlos un pamanīju, ka manā istabā ir pelni. Tad pamanīju pa logu liesmas. Lūk, cik traki tas bija, es atrados aptuveni 100 metru attālumā, bet visapkārt bija pelni. Neaprakstāmi, cik briesmīgi ir redzēt, kā cilvēki ir iesprostoti nelaimīgajā ēkā un netik ārā. Glābēji dara neticamu darbu, visu cieņu viņiem, taču gadījums ir patiesi šausmīgs.”

Emergency services spray water after a fire engulfed the 24-storey Grenfell Tower in west London. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Wednesday June 14, 2017. More than 200 firefighters were sent to tackle the blaze and London Ambulance Service said 30 people had been taken to five hospitals. See PA story FIRE Grenfell. Photo credit should read: Rick Findler/PA Wire

Nikijs Paramasivans, kurš bija savā septītā stāva dzīvoklī kopā ar partneri un bērniem, teica, ka bijis rīkojums rezidentiem uguns nelaimes gadījumā palikt savos dzīvokļos. „Ja mēs klausītu šim rīkojumam, mēs taču sevi pakļautu drošai nāvei,” viņš teica BBC. Vīrietis pastāstīja, ka bēgot bija dzirdami arī sprādzieni un redzamas zilas liesmas, kas varētu liecināt par gāzes balonu uzliesmošanu. „Tas bija un ir briesmīgi. Es ceru, ka nav pārlieku daudz mirušo, esmu šausmās un aizvien nespēju aptvert notikušo,” šausminājies vīrietis.

Skolnieks Omars Kalams (11) kopā ar savu tēvu Validu (44) satraukti staigāja gar ātrās palīdzības brigādēm. „Manam brālim ir draugi, kuri dzīvo šajā ēkā. Mēs aizvien nezinām vai ar viņiem viss ir kārtībā,” puisēns teicis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.