Home Nopietnāk Londona atkal briesmās: vairāki mirušie un daudz ievainoto milzīgā ugunsgrēkā

Londona atkal briesmās: vairāki mirušie un daudz ievainoto milzīgā ugunsgrēkā

0

Pagaidām nav ziņu par konkrētu skaitu bojāgājušo, taču glābēju prognozes ir baisas. Aptuveni 50 ievainoto pēc ugunsgrēka 24 stāvu ēkā Rietumu Londonā. Māja šobrīd uz sabrukšanas robežas.

„Šobrīd ir ziņas par vairākiem bojāgājušajiem un vairāk nekā 50 ievainotajiem, kuri nogādāti slimnīcā”, apstiprinājusi Londonas Ugunsdzēsības pilnvarotā persona, komisāre Denia Kotone.  „Savā 29 gadus ilgajā pieredzē nekad neesmu redzējis neko tik šausminošu, nekad neesmu piedalījies šāda mēroga glābšanas darbos. Pirmie glābēji notikuma vietā ieradās nepilnas sešas minūtes pēc pirmā izsaukuma,” turpinājusi Kotone.

Četrdesmit ugunsdzēsības automašīnas un vairāk nekā 200 ugunsdzēsēji steidzās likvidēt milzīgo ugunsgrēku, kas iznīcināja Grenfell Tower Ziemeļu Kensingtonā Londonas Rietumos. Nelaime sākās pirms vieniem naktī pēc vietējā laika.

Vēl no rīta daudzi cilvēki bija iesprostoti ēkā. Daži lekuši laukā pa logiem, citi steigšus centušies izgatavot virves no palagiem, lai nokļūtu lejā. Uguns nelaime izcēlās ēkas otrajā stāvā un strauji izplatījās līdz pat pēdējam mājas stāvam.

Clipboard03

Policija kopā ar glābējiem strādā vienoti, lai censtos izglābt pēc iespējas vairāk iesprostoto cilvēku. Naktī viņi mēģinājuši izraisīt lielu troksni, lai pamodinātu cilvēkus, kuri degošajā ēkā bija devušies gulēt. Policijā ir apstiprināts, ka evakuācija joprojām turpinās un ir aizvien vairāk cietušo, kā arī ir bažas par to, cik cilvēku tikuši ēkā iesprostoti tā, ka no tās nav iespējams izkļūt.

Policisti aicinājuši iedzīvotājus izvairīties no atrašanās tuvumā šai ēkā, kā arī evakuējuši vairāk nekā 30 apkārt esošo māju, jo ir bažas, ka uguns nelaimē cietusī ēka varētu sabrukt.

Vēl nav apstiprinātu ziņu par to, kas izraisījis šo postažu, taču pagaidām pieejamā informācija norāda, ka vainīgs varētu būt elektrības īssavienojums.

Ēka nesen tikusi atjaunota un renovācija izmaksājusi vairāk nekā 8 miljonus eiro. Atjaunošanas darbi tika pabeigti 2016. gada maijā. 1970. gadā celtajai ēkai tika atjaunots, modernizēts apšuvums un izveidoti papildus logi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.