Home Nopietnāk Cik droši šovasar ceļot? Lūk, bīstamākie galamērķi Eiropā

Cik droši šovasar ceļot? Lūk, bīstamākie galamērķi Eiropā

0
Foto:Unsplash.com/Ma.Alejandra/CC

Vasara ir brīnišķīgs laiks dažādiem ceļojumiem, taču paraugoties apkārt pēdējā laikā, neviļus rodas jautājums: „Vai to darīt maz ir droši?”

Ja skatāmies uz to, kas noticis pēdējā laikā, šovasar labāk izvēlēties mazāk uzkrītošas valstis savem ceļojumu galamērķiem, jo Francija, Beļģija, Vācija un Turcija joprojām atrodas zonā, kur terora draudi ir ļoti iespējami. Terorisma draudi augstā līmenī ir visai Krievijas teritorijai, taču īpaši „smagi” tas viss skar Lielbritāniju.

Šobrīd arī Spānijai ir pievērsta pastiprināta drošībnieku uzmanība un uz populārākajām valsts atpūtas vietām ir nosūtīti papildus karavīri, kuri uzmanīs drošību tur. Līdz ar to šobrīd kontinentālā Spānija, tāpat arī Kanāriju un Baleāru salas, tai skaitā Ibiza, tiek uzskatītas par pakļautām zināmam riskam.

Clipboard07

Varas iestādes ir paudušas arī bažas, ka ISIS var plānot atkārtot 2015. gada uzbrukumu Tunisijā, kad aptuveni 30 brutu atpūtnieki tika nošauti Ziemeļafrikas pludmalē, tāpēc vairāk par drošību tiek domāts arī šajā vietā.

Spānijas Ārlietu un Sadraudzības lietu birojs ir izdevis brīdinājumu: „Teroristi var mēģināt uzbrukt Spānijai. Esiet piesardzīgi, ja ceļojat uz Spāniju. Uzbrukumi varētu būt izplatīti, jo īpaši vietās, kas ir tūristu plaši apmeklētas un  kurās pulcējas daudz cilvēku. Spānijas varas iestādes veic dažādus drošība spasākumus, lai aizsargātu kā vietējos iedzīvotājus, tā arī tūristus, taču ikvienam ir jābūt piesardzīgam un jāizpilda varas iestāžu norīkojum.”

Cilvēki tiek brīdināti būt piesardzīgiem arī atrodoties uz balkoniem. Spānijas Ārlietu un Sadraudzības lietu biroja pārstāvji gan teic, ka šis brīdinājums vairāk attiecas uz pašu cilvēku izvēlēm un veiktajām darbībām, ne terora draudiem, jo ir daudz gadījumu, kad neuzmanības dēļ uz balkona, atpūtnieki piedzīvo nepatīkamus incidentus, tostarp arī ar letālu iznākumu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.