Home Dīvainības Alksti piedzīvojumu? Pavadi nakti spoku apsēstā cietumā Kanādā

Alksti piedzīvojumu? Pavadi nakti spoku apsēstā cietumā Kanādā

0

Kanādas galvaspilsēta Otava ir plaši pazīstama ar savām vēsturiskajām ēkām. Taču pašā centrā atrodas viena īpaši eksotiska vieta, kas vilina ceļotājus no visas pasaules. Otavas cietums, kas darbojās no 1860. – 1972. gadam, nu kļuvis par viesnīcu, kas īpaši piemērota piedzīvojumus alkstošiem un spokainu vietu meklējošiem cilvēkiem.

Iespaidīgā akmens un ķieģeļu ēka izceļas uz visas apkārtnes fona. Ieiešana cietuma pagalmā ļauj apmeklētājiem stāvēt tajā pašā vietā, kas reiz bija izslavēta VIP zona, kur atrasties, lai noskatītos publisko nāves sodu izpildi. Viena no spilgtākajām bija 1869. gadā, kad, neraugoties uz pierādījumu trūkumu, pakārts tika Patriks Vīlans, kurš tika notiesāts par viena no Kanādas dibinātāju Dārsija Makgī slepkavību. Publiskās pakāršanas māņticības dēļ parasti tika veiktas trīspadsmitās mēneša dienas trīspadsmitajā stundā, taču Vīlana nāves sods tika ieplānots vienpadsmitās dienas vienpadsmitajā stundā, kas tāpat neatturēja cilvēkus no vēlmes to redzēt. Nāves soda izpildi noskatīties ieradās aptuveni puse pilsētas iedzīvotāju – 5000. Vēstures liecības vēsta, ka Vīlana nāves soda izpildes laikā bende kļūdījās, kā rezultātā viņš piecas minūtes mocījies smokot. Vēlāk Vīlana ķermenis netika atdots viņa piederīgajiem, kā viņš to bija vēlējies, tāpēc nostāsti liecina, ka viņa rēgs klejo pa cietuma teritoriju vēl šodien.

canadian-jail-3

Cietumu slēdza 1972. gadā un  atjaunoja gadu vēlāk, pārveidojot par jauniešu hosteli par godu prinča Filipa vizītei. Aizvien tiek veidotas tūres pa cietuma teritoriju un drosmīgākajiem ir pat pieejama iespēja pārnakšņot šajās telpās. Tūres vada zinoši gidi, kuri ne tikai izvadās pa cietuma teritoriju un labirintiem, bet arī zinās atstāstīt interesantas vēstures liecības, notikumus.

Ieslodzītie tika izmitināti dažādos stāvos, pamatojoties uz nozieguma pakāpi, par kādu viņi bija notiesāta, lielākie likumpārkāpēji te gaidīja savu nāves stundu. Vienubrīd pagrabā tika turēti un izolēti tie, kuri nedrīkstēja redzēt saules gaismu, taču augšējā stāvā nepilngadīgie noziedzinieki. Tur reiz atradies jaunākais slepkava – tam bijuši vien astoņi gadi. Par smagiem noziegumiem apsūdzētajiem sods tika piemērots ļoti bargs. Ja noziegums nebija tik liels, lai izpildītu nāves sodu, taču ne arī tik „niecīgs”, lai vienkārši iesēdinātu cietumā, noziedzinieks tika novests pagrabā un kails pieķēfēts pie grīdas ar seju uz leju. Piemēram, ziemā, arī lielā salā logi tika turēti vaļā. Un dažās istabiņās apmeklētāji vēl šodien var aplūkot važas un bumbas ar ķēdēm, kas tika izmantotas, lai noturētu ieslodzītos uz grīdas.

Renovācijas laikā pagalmā tikuši atrasti 150 cilvēku skeleti. Lai gan daudzi no tiem bijuši tie, kuri nav izdzīvojuši slikto apstākļu dēļ vai miruši cietuma slimnīcā, bijuši arī daudzi nāvessodu upuri.

canadian-jail-2

Ir daudz un dažādas interesantas un pat baisas vietas, ko šajā bijušajā cietumā iespējams aplūkot, piemēram, tunelis uz nāves sodu. Ja nebaidies – izmēģini pavadīt nakti Kanādas spocīgākajā un lētākajā viesnīcā!

The HI-Ottawa Jail

75 Nicholas Street

Ottawa, Ontario K1N7B9

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.