Home Slavenības Ostapenko panākums pirms ‘French Open’ sākuma bija teju neiedomājams

Ostapenko panākums pirms ‘French Open’ sākuma bija teju neiedomājams

0

Sestdienas – 10. jūnija pēcpusdienā „Roland Garros” kortos Parīzē Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Francijas atklātā čempionāta finālā sacentīsies ar Rumānijas spēlētāju Simonu Halepu. Pats fakts, ka Ostapenko varētu piedalīties finālā, pirms turnīra tika uzskatīts par praktiski neiespējamu, taču „Betsafe” bukmeikeri arī finālā nesteidzas norakstīt Ostapenko pirms laika, tiesa, par izteiktu favorīti tiek uzskatīta Halepu.

Pirms „Frenh Open” sākuma Aļonas Ostapenko izredzes uzvarēt visā turnīrā sporta totalizatora „Betsafe” pārstāvji vērtēja ar koeficientu 101.0, proti, kā iespējamību krietni mazāku nekā viens procents. Pēc Ostapenko sešām izcīnītajām uzvarām pēc kārtas situācija krasi mainījusies – nupat kā 20 gadu dzimšanas nosvinējusī Latvijas spēlētāja ieguvusi pretinieču un pasaules sporta mediju atzinību, bet bukmeikeri viņas iespējas uzvarēt „Grand Slam” turnīrā nu jau vērtē 25 reizes ticamāk.

Spēlē pret Rumānijas tenisisti Simonu Halepu, kura WTA rangā ieņem piekto vietu, Ostapenko iespējas uzvarēt novērtētas ar koeficientu 3.80, kamēr Halepa tiek uzskatīta par daudz ticamāku fināla uzvarētāju (1.30). Halepa arī iepriekšējos turnīros šosezon rādījusi ļoti stabilu sniegumu, tiekot līdz finālam Romas „Masters”, kā arī uzvarot Madrides „Masters”.

Ostapenko savukārt līdz šim savā vēl neilgajā profesionālajā karjerā spēlējusi trīs WTA līmeņa finālos un visos trijos zaudējusi. Ostapenko kā tenisiste vēl ir tikai nobriešanas fāzē, ko labi atgādināja arī vairākas nepiespiestās un dažbrīd patiešām vienkāršās kļūdas pusfinālā pret Timeju Bačinskī. Taču tajā pašā laikā Ostapenko lika par sevi runāt kā par agresīvu, spēcīgu un arī gudru spēlētāju, kura kontrolē mača gaitu ar iespaidīgu servju uzņemšanu un bezbailīgiem uzbrukumiem.

Ostapenko šoreiz Francijā arī parādījusi rakstura noturību, nesalūztot brīžos, kad 20 gadus veca tenisiste vispār to varētu atļauties. Viņa zaudēja pirmajā setā gan pret Stousuru, gan pret Vozņacki, bet ceturtdien pret Bačinskī izturēja taibreiku pirmajā setā un zaudēja otrajā setā. Vai arī finālā būs nepieciešama triju setu spēle? Bukmeikeri tā neuzskata, kā daudz ticamāku norādot iespēju, ka – vienas vai otras tenistes labā – viss beigsies divos setos (koeficients 1.42).

Tāpat arī tiek uzskatīts, ka Ostapenko labākas izredzes ir visu pabeigt divos setos nekā spēlēt trešo, izšķirošo. Ja trešais sets būs nepieciešams, daudz pieredzējušākajai Halepai priekšrocību noteikti būs vairāk. Līdz ar koeficients uz Ostapenko uzvaru 2-0 ir pat zemāks (5.95) nekā uz viņas uzvaru 2-1 (6.95).

Vēl neviens Latvijas tenisists vai tenisiste nav spēlējusi „Grand Slam” turnīra finālā. Tenisa atklātajā ērā sieviešu konkurencē aizvadīti 196 „Grand Slam”, kuros uzvarējušas 45 dažādas tenisistes no 17 dažādām valstīm. Ostapenko ir iespēja šim prestižajam sarakstam pievienot savu un Latvijas vārdu, kas reizē arī kļūtu par tenisa lielāko pārsteigumu ļoti ilgā laika periodā. Ostapenko jau šobrīd kļuvusi par pirmo neizsēto tenisisti, kas iekļuvusi „French Open” finālā, kopš tālā 1983. gada, kad to paveica Mima Jaušoveca. Un arī Jaušovecas gadījums bija pavisam citāds, jo viņas rēķinā jau iepriekš „French Open” tituls.