Home Slavenības Ostapenko nebūs favorīte, bet ”French Open” fināls ir visai reāls

Ostapenko nebūs favorīte, bet ”French Open” fināls ir visai reāls

0
Foto:Si.com

Šodien, 8. jūnija pēcpusdienā paredzēta tenisa spēle „French Open” turnīrā starp Aļonu Ostapenko un Šveices tenisisti Timeju Bačinskī. Ostapenko kļūs par pirmo Latvijas tenisisti, kas spēlēs „Grand Slam” pusfinālā. Lai arī „Betsafe” bukmeikeri viņu par favorīti šoreiz neuzskata, Ostapenko iespējas iekļūt finālā tiek vērtētas pietiekami augstu.

Aļona Ostapenko uz „French Open” ieradās kā WTA ranga 47. vietas īpašniece. Viņas iespējamo uzvaru visā turnīrā sporta totalizatora „Betsafe” pārstāvji vērtēja ar milzīgo koeficientu 101. Taču Francijas atklātajā čempionātā Ostapenko kā uzvarēja pirmajā spēlē, tā arī nākamajās četrās, ieskaitot astotdaļfinālā pret augstāk izsēto austrālieti Samantu Stousuru un ceturtdaļfinālā pret titulēto Karolinu Vozņacki no Dānijas.

Arī Ostapenko nākamā pretiniece būs rangā augstāk izsēta – 31. vietā esošā Šveices pārstāve Timeja Bačinskī, taču jebkurā gadījumā skaidrs, ka „French Open” pusfinālā vieglu pretinieču nemēdz būt. Abām šī būs pirmā savstarpējā spēle oficiālos turnīros, bet Bačinskī „French Open” pusfinālā jau spēlējusi pirms diviem gadiem, toreiz zaudējot Serēnai Viljamsai. Abas pretinieces gan viena otru tīri labi pazīst – abas kopā pirms gada piedalījās dubultspēļu turnīrā Ķīnā.

Bačinskī tiek raksturota kā neparocīga pretiniece Ostapenko sava spēles stila dēļ, turklāt viņai „Roland Garros” kortos, visticamāk, būs vietējo skatītāju nedalīts atbalsts. Pēc tautības ungāriete Bačinskī nāk no Šveices daļas, kur galvenā valoda ir franču, un jau iepriekš turnīra gaitā izpelnījusies skatītāju simpātijas.

Taču arī Bačinskī iekļūšana pusfinālā ir liels pārsteigums, un bukmeikeri nebūt nejūtas droši par viņas iespējām attaisnot savu favorītes statusu pret Ostapenko. Bačinskī uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,65, kamēr Ostapenko iekļūšana finālā – ar koeficientu 2,24 jeb apmēram 42% iespējamību.  Vairāk nekā čerdesmit procentu iespēja iekļūt „Grand Slam” finālā – tādu varbūtībai bez domāšanas piekristu teju ikviena tenisiste, it sevišķi vēl šāda līmeņa maču debitante.

Ostapenko jau šobrīd guvusi savas karjeras lielāko panākumu, turklāt paveikusi to pirms savas 20. dzimšanas dienas, kuru atzīmēs tieši ceturtdien. Likteņa ironija un neticama sakritība, bet arī Bačinskī tieši „French Open” pusfināla dienā svinēs savu dzimšanas dienu, tikai atšķirībā no Ostapenko, jau savu 28. jubileju.

Viena no spēlētājām pasniegs sev dzimšanas dienā milzīgu dāvanu, kas teju acumirklī aplidos visus pasaules lielākos sporta medijus. Lai to paveiktu, Ostapenko noteikti cerēs izvairīties no nokļūšanas iedzinējos trešo reizi pēc kārtas. Aļona pirmajā setā zaudēja gan pret Vozņacki, gan pret Stousuru, gan arī pirmajā kārtā pret ASV tenisisti Čiriko, bet vienmēr spēja atspēlēties. Iespēja, ka pusfinālā viņa pirmajā setā uzvarēs, novērtēta ar koeficientu 2,09. Tāpat jāpiemin, ka bukmeikeri īpaši netic variantam, ka spēle izvērsīsies trīs setu garumā. Iespēja, ka mačs noslēgsies ar diviem setiem, vienalga kurai tenisistei par labu, novērtēta krietni augstāk (koeficients 1,55) nekā trīs setu aizvadīšana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.