Home Nopietnāk Atklāta nepatīkama patiesība par gardo ‘Nutella’

Atklāta nepatīkama patiesība par gardo ‘Nutella’

0

Iespējams, arī tavās mājās laiku pa laikam ir atrodams šis gardums, kas jo īpaši garšo bērniem.

Zem zinātnieku palielināmā stikliņa nonācis arī šis gardais produkts, kas, kā reklamēts, ir lazdu riekstu un šokolādes krēmīgais našķis. Taču kā izrādās, lazdu rieksti ne tuvu tur nav viena no galvenajām sastāvdaļām, taču lielos apmēros ir palmu eļļa, vājpiena pulveris, kakao un, protams, cukurs. Un, ja to saliekam šādi, produkts izskatās daudz citādāks, nekā tas ir veikalu plauktos.

 

tiavj476wr9y

 

Šis attēls uzskatāmi parāda attiecības, kādās Nutellas burciņā atrodamas šīs sastāvdaļas. Turklāt, šokējošākais ir lielais palmu eļļas daudzums, kas Eiropas Pārtikas uzraudzības departamentā ir klasificēta kā kancerogēna viela.

Nutellas mātes uzņēmums „Ferrero” šo apgalvojumu gan centās atspēkot, sakot, ka ir atšķirība ir tā, ka te tiek izmantota drošā palmu eļļa, ziņo ārvalstu mediji.

Cukurs veido vairāk nekā pusi no visa iepakojuma satura. Lai gan uzņēmums nav apstiprinājis šīs bildes patiesumu, jo argumentē to ar nevēlēšanos atklāt pilnīgu produkta recepti, jo tā ir unikāla, uz etiķetes ir norādīts, ka burciņā ir 400 gramu cukura.

Uzņēmums „Ferrero” cukura daudzumu atspēko ar to, ka iepakojums nav paredzēts vienai ēdienreizei un, ka gadījumā, ja cilvēks apēd to tikai kā saldumu, ar viņu nekas slikts nenotiks, bet viņš gūs baudu, ēdot savu iecienīto saldumu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.