Home Nopietnāk 100 Musulmaņu garīgie līderi pulcējas uz Londonas tilta

100 Musulmaņu garīgie līderi pulcējas uz Londonas tilta

0

Aptuveni 100 Musulmaņu ticības garīgie līderi pulcējās uz London Bridge, kur notika 3. maija uzbrukumi, lai atklāti nosodītu teroristu uzbrukumus Mančestrā un Londonā.

Imāmi, kuri bija sapulcējušies, iepretim Barrowboy Un Banker krogam, kur avarēja teroristu auto, deklamēja runu aptuveni 500 garīgo līderu vārdā, ka nav ne mazākā reliģiskā attaisnojuma nevienam, kurš vienkārši atņem nevainīgu cilvēku dzīvības.

Šajos divos uzbrukumos tika nogalināti 30 cilvēki un vēl vairāk nekā 150 ievainoti, un tas viss ar aptuveni nedēļu lielu starpību. Līderi solīja arī „ar sakni izraut naidu”, ieviešot konkrētākus rīcības plānus savās kopienās.

Religious leaders visit the scene of Saturday's attack in the London Bridge area in London, Wednesday, June 7, 2017. London officials said a large part of the outer cordon of the crime scene had reopened. Borough Market, a popular gathering place, remains closed as more evidence is gathered. (AP Photo/Markus Schreiber)

Viens no Musulmaņu garīdzniekiem Aneesa Huseins teica klātesošajiem: „Šodien mēs skadri un skaļi sakām, ka teroristiem un citiem radikālajiem ekstrēmistiem nav iespējams ceļš uz Paradīsi. Mēs noteikti neaizlūdzam par šādiem barbariskajiem indivīdiem, kā arī atsakāmies tos pat mirušus pieņemt starp mums – viņiem nav vietas ne uz, ne zem zemes kopā ar mums. Mēs esam šeit un apliecinām mūsu vēlmi pēc miera un esam par britu vērtībām, ko ievērojam un cienām. Rī mēs vēlamies izskaust šī apdraudējuma lomu un ietekmi. Musulmaņi arī ir cietuši no šiem uzbrukumiem, jo ne tikai Lielbritānijā, bet visapkārt pasaulē mūs visus uzskata par vainīgiem. Taču jēdzieni, ka visi musulmaņi kā viens kalpo Islāma valstij un dara visu, lai pārņemutu pasauli – nav pareizi.”

British imams and other religious leaders hold a vigil near to the scene of Saturday's terrorist attack at London Bridge. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Wednesday June 7, 2017. Photo credit should read: Dominic Lipinski/PA Wire

Līderi apsolīja arī uzlabot komunikāciju un starpkopienu piesaisti, lai būtu skaidri redzams, ka viņiem nav nekādu slēptu nolūku, ka musulmaņu kopienas ir normālas un garīgas. Pasākumu organizēja Britu musulmaņu forums (BMF), kas arī uzsvēra savu attieksmi neveikt teroristu bēru procesijas musulmaņu tradīcijās un neaizlūgt par šiem slepkavām. BMF pārstāvis Qari Asim pirms pasākuma teica: „Ja esi sekojis un nācis šo ceļu, ja esi šodien šeit, tu pastiprini savu pārliecību par to, ka Islāma valsts veic tumšas un bezdievīgas darbības.”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.