Home Nopietnāk 7 šķietami nevainīgas lietas, kas var liecināt par veselības problēmām

7 šķietami nevainīgas lietas, kas var liecināt par veselības problēmām

0
Foto:Unsplash.com/Pauline Tayag/CC

Mēs mēdzam satraukties par savu veselību daudz par daudz vai arī tieši pretēji – ignorēt dažādus ķermeņa dotos signālus. Lūk, padomi, kurus iesaka ņemt vērā Filadelfijas veselības speciālists, ārsts osteopāts Robs Danofs.

Lai gan ārsts apstiprina, ka pārsvarā šie simptomi patiešām ir nekaitīgi, tomēr iesaka pievērst uzmanību, ja tie nepārejoši atkārtojas nedēļu vai pat vairāk. „Es aicinu ieklausīties savā ķermenī, jo tas ir gudrs, tas dod signālus, ja kaut kas nav kārtībā,” saka ārsts.

 

Mainās tavs rokraksts

Jebkuras izmaiņas tavā rokrakstā varētu liecināt par trīces attīstību, kas var kļūt par rādītāju agrīnai Parkinsona slimības attīstībai. Īpaši uzmanība jāpievērš tad, ja rokraksts paliek smalkāks un ciešāks, tās varētu būt netiešas zīmes, ka roka cenšas saglabāt iepriekšējo rakstības spēju.

 

Sausa un niezoša āda

Sausa un niezoša āda var rasties arī no jaunām ziepēm vai kosmētikas produktiem, taču, ja pēdējā laikā nekas nav mainīts un nav izskaidrojuma pēkšņajām ādas izmaiņām, vajadzētu tam pievērst uzmanību. Ādas sabiezējumi var liecināt par augstu asinsspiedienu vai nieru darbības traucējumiem. Sausa, niezoša āda var liecināt par pavājinātu vairogdziedzera darbību, nepietiekamu uzturu vai pat imūnsistēmas problēmām.

 

Tava elpa smaržo saldeni

Cilvēkiem ar diabētu vai pirmsdiabēta stāvoklī nereti raksturīga ir saldena elpas smarža. Tas liecina par ķermeņa centieniem sadedzināt lieko cukuru, kas ir organismā. Šī smarža ir tik uzkrītoša, ka to pamani ne tikai tu, bet arī apkārtējie.

 

Rodas pēkšņas problēmas matemātiskajās darbībās

Ja matemātika vienmēr ir bijis tavs „ienaidnieks”, satraukumam, visticamāk, nav pamata. Taču, ja iepriekš labi esi rēķinājis galvā, veikli manevrējis ar cipariem, bet pēkšņi tas sagādā problēmas un ne reizi vien, vajadzētu tam pievērst uzmanību, jo tas var liecināt par Alcheimera slimības attīstību vai pat garīgām problēmām.

 

Ir grūtības uzkāpt pa kāpnēm

Vai esi aizelsies, uzkāpjot jau vien pa dažiem pakāpieniem? It īpaši, ja esi pārliecināts, ka vēl pirms pāris mēnešiem šādu problēmu nebija. Šāda problēma var liecināt par to, ka svars ir pārlieku liels vai arī nopietnāk – rodas kādas ar sirdi saistītas veselības problēmas.

 

Reibonis, neskaidra galva

Ja pārlieku strauji pieceļamies un rezultātā sagriežas galva vai arī, ja galvas reiboņi rodas no pārlieku maza uzņemto kaloriju daudzuma – tas nav nekas neparasts. Reiboņi var rasties arī, ja organisms ir dehidratējies. Taču, ja tev regulāri ir dulluma sajūta, iespējams, tu ciet no anēmijas, vidusauss vai pat sirds problēmām.

 

Pārlieku bieža urinēšana

Te nav runas par to, ja esi uzņēmis ļoti daudz šķidruma. Ja nedēļu vai vairāk jūti, ka uz tualeti dodies krietni biežāk, vajadzētu tam pievērst uzmanību. Pārlieku bieža urinēšana var liecināt par kādu infekciju, diabēta rašanos, prostatas slimībām (vīriešiem) vai pat zarnu audzējiem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.