Home Sirdij 7 iemesli, kāpēc doties ceļojumā uz cilvēces šūpuli Tanzāniju

7 iemesli, kāpēc doties ceļojumā uz cilvēces šūpuli Tanzāniju

0

 

Tanzānija ir interesantākā un unikālākā, kā arī drošākā Āfrikas valsts. To nereti dēvē par brīnumu zemi, kas sevī slēpj neiedomājamu floras un faunas dažādību. Televīzijas kanāls “National Geographic” ir apkopojis vairākus iemeslus, kuru dēļ būtu vērts aizceļot uz šo zemi, lai iepazītu tās īpašo skaistumu.

 

Serengeti parks – mājvieta miljoniem dzīvnieku

Āfrikā vecākais nacionālais parks, kur ir lielākā dzīvnieku koncentrācija – to skaits sasniedz 4,5 miljonus. Tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc Tanzānijā ik gadu ierodas liels skaits tūristu. Parkā var vērot gan to, kā plēsēji medī savu laupījumu, gan to, kā rāmi ganās zebras, ziloņi un žirafes.

 

Ngorongoro krāteris – astotais pasaules brīnums

Pasaulē unikālākais krāteris rezervāts Serengeti parka nomalē, kurā dzīvo vairāk nekā 30 tūkstoši dzīvnieku un kuru dēvē par astoto pasaules brīnumu. Tieši te novērojama Āfrikas dzīvnieku dažādība, jo pie Ngorongoro krātera tie visi mīt kopā vienā teritorijā.

 

Krātera noslēgtība un ūdens bagātība padarījušas šo vietu par patvērumu, kurp dodas savvaļas dzīvnieki, tostarp aizsargājamu sugu īpatņi. Krāteris ir 8300 kvadrātkilometru plašs un 600 metru dziļš. 38 tūkstoši masaju cilts pārstāvju te sadzīvo ar ziloņiem, nīlzirgiem, gazelēm, paviāniem, lauvām, zebrām, bifeļiem un žirafēm.

 

Olduvajas aiza – cilvēces šūpulis

Ngorongoro teritorijā atrodas viena no nozīmīgākajām aizvēstures vietām, kuru dēvē par cilvēces šūpuli. Tur atrastas vissenākā prasmīgā cilvēka (Homo habilis) atliekas. Tieši šeit attīstījusies evolūcija no Homo habilis, kas apdzīvoja aizu pirms 1,9 miljoniem gadu, līdz pirmajiem saprātīgajiem cilvēkiem (Homo sapiens), kas Olduvaju par mājām saukuši pirms 17 tūkstošiem gadu.

 

25% teritorijas – aizsargājamā zonā

Nevienā citā valstī nav tik liels teritorijas īpatsvars, kas būtu iekļauts aizsargājamā zonā – Tanzānijā tas sasniedz 25%. Tanzānijā arī dzīvo Āfrikā lielākais dzīvnieku skaits (20%), tostarp 30% lauvu un 25% visu Āfrikas gepardu un leopardu.

 

Zanzibāra – paradīze pludmalē

Zanzibāra aptver divas salas Ungudžu un Pembu, kuras veido autonomu Tanzānijas provinci. Galvaspilsēta Zanzibāra atrodas Ungudžas salā. Pilsētas senākā daļa, kas pazīstama kā Akmens pilsēta, ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt Zanzibāras pludmales ir starp piecām pasaulē labākajām pludmalēm. Tūristi novērojuši, ka tik baltas un smalkas smiltis neesot nekur citur pasaulē.

 

Kitulo botāniskais parks – ziedu jūra

Unikālākais un tropiskajā Āfrikā vienīgais botāniskais parks, kurš savu statusu ieguvis tur augošo ziedu daudzveidības dēļ. Kopumā parkā rodami vairāk 350 veidu augu, tostarp 45 veidu orhidejas. Šo parku sauc arī par “Dieva dārzu” vai “Ziedošo Serengeti”. Īsta paradīze botāniķiem!

 

Dzīvnieku migrācija – aizraujoša parādība

10 mēnešus gadā Tanzānijā var novērot visunikālāko parādību Āfrikā – dzīvnieku lielo migrāciju, par kuru vēstīs televīzijas kanāla “National Geographic” jaunais raidījumu cikls “Migrācija”. Tajā redzēsim, kā 20 drosmīgu cilvēku grupa dodas sešu nedēļu pārgājienā, sekojot līdzi miljoniem savvaļas dzīvnieku, kuri migrē ne tikai Serengeti, bet arī citu nacionālo parku un rezervātu teritorijās.

 

Drosminiekiem jāpārvar aptuveni 320 kilometru garš ceļš, kas ved no Serengeti līdzenumiem – līdz Masai Maras nacionālajam parkam Kenijā. Raidījums ne tikai parādīs, kā cilvēki spēj izdzīvot ekstrēmos apstākļos, bet arī demonstrēs, kādas spējas bija vajadzīgas mūsu senajiem priekštečiem, lai izdzīvotu mežonīgajā dabā.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.