Home Slavenības Slavenības, kuras šokēja pasauli – atklājot savu homoseksualitāti

Slavenības, kuras šokēja pasauli – atklājot savu homoseksualitāti

0

Aplūko, kuri pasaulslavenie reiz atzinās savā atšķirīgajā seksuālajā orientācijā…

METS BOMERS, amerikāņu aktieris

1

Daudzu sieviešu elks, seriāla Mahinatori (White Collar) zvaigzne Mets Bomers, kurš ilgstoši intervijās noraidīja baumas par savu iespējamo homoseksualitāti, publiski atklāja, ka ir gejs, saņemot balvu par iesaistīšanos dažādos projektos, lai cilvēkus izglītotu un informētu par HIV un AIDS. Savā runā viņš pateicās par bezierunu mīlestību savai ģimenei – publicistam Saimonam Holsam un trim atvasēm. Baumo, ka Bomera netradicionālā seksuālā orientācija ir iemesls, kāpēc viņu noraidīja kā galveno kandidātu Supermena lomai. 2011. gadā salaulājās ar publicistu Saimonu Holsu. Audzina trīs dēlus, dvīņus izvēsājusi surogātmāte.

DŽEISONS KOLINSS, amerikāņu basketbolists

2

Sportists ir pirmais aktīvais Ziemeļamerikas lielo profesionālo sporta līgu pārstāvis, kurš publiski atzinis, ka ir homoseksuāls. Kolinss to izdarīja intervijā žurnālam Sports Illustrated, jo vēlējies būt atklāts. Tāpat viņš lepojies ar kādu savu draugu, kurš publiski paudis, ka ir piedalījies Bostonas praidā. Profesionālais sportists pastāstījis, ka ir mēģinājis apspiest savas patiesās jūtas, tiekoties ar sievietēm un ir bijis pat saderinājies, tomēr nespējis nostāties pret savu patieso būtību.

Pēc Kolinsa atzīšanās, savos Twitter kontos atbalstu viņam pauda daudzi, tai skaitā arī Amerikas pirmā lēdija Mišela Obama,  norādot, ka lepojas ar sportistu, uzskatot to par būtisku soli visas valsts attīstībā.

Kopš 2014. gada jūnija ir attiecībās ar producentu Brunsonu Grīnu.

RAVENA SAIMONE, amerikāņu aktrise un dziedātāja, bijusī Disney zvaigzne

3

Baumas par aktrise homoseksualitāti virmoja jau ilgu laiku un 2012. gada maijā Saimone savā Twitter kontā iečivināja, ka viņas seksuālā dzīve ir tikai un vienīgi viņas darīšana, un persona, ar kuru viņa tiekas nav jāizliek publiskai apskatei. Gadu vēlāk viņa pauda savu sajūsmu, ka daudzos Amerikas štatos tiek legalizētas viendzimuma laulības, norādot, ka, lai gan pati negrasās to drīzumā darīt, taču jūtas labi, apzinoties, ka tas būs iespējams, ja aktrise to reiz vēlēsies.

Viņai bijušas attiecības ar šova America’s Next Top Model dalībnieci Ezmariju Livingstoni, 2015. gadā pēc trīs gadu attiecībām tās beigušās.

Saimone intervijās uzsvērusi, ka būt homoseksuālai ir viņas cilvēktiesības – būt tādai, kāda viņa ir patiesībā, nevis izlikties.

RIKIJS MĀRTINS, puertorikāņu popa dziedātājs un aktieris

4

Neraugoties uz 14 gadus ilgām romantiskām attiecībām ar meksikāņu TV pārraižu vadītāju Rebeku de Albu, 2010. gadā savā oficiālajā mājas lapā atzina, ka ir laimīgs homoseksuāls vīrietis, pieliekot punktu daudzu šaubām par viņa patieso seksuālo orientāciju. Mūziķis atklājis, ka nav to darījis agrāk, jo klausījis brīdinošiem ieteikumiem, ka patiesība sagraus viņa izveidoto karjeru.

PORTIJA DE ROSSI, austrāliešu – amerikāņu aktrise, modele un filantrope

LOS ANGELES - AUGUST 27: Actress Portia de Rossi arrives at the 58th Annual Primetime Emmy Awards at the Shrine Auditorium on August 27, 2006 in Los Angeles, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Skaistā sieviete trīs gadus bija precējusies ar dokumentālo filmu veidotāju Melu Metkalfu, taču, kā izrādās tas bija tāpēc, lai iegūtu imigrācijas vīzu jeb zaļo karti, kas gan neizdevās. Vēlāk intervijās de Rossi pastāstījusi, ka, būdama jauna aktrise, ļoti baidījusies, ka atklāsies viņas netradicionālā seksuālā orientācija.

2004. gadā pēc neveiksmīgām attiecībām ar The Beatles bundzinieka Ringo Stāra audžmeitu Frančesku Gregorini, de Rossi sāka tikties ar komedianti un aktrisi Elenu Dedženeresu. Gadu vēlāk aktrise intervijās publiski atklāja savu orientāciju, drīz vien Dedženeresa bildināja mīļoto, pasniedzot viņai 3 karātu rozā dimanta gredzenu. 2008. gadā savās Holivudas mājās sievietes salaulājās – klātesot abu mātēm un 17 tuvākajiem draugiem.

2013. gadā de Rossi atklāja, ka abas ļoti vēlas papildināt ģimeni ar atvasi.

AMBERA HĒRDA, amerikāņu aktrise

6

Jaunā, daudzsološā aktrise atklāja savu orientāciju 2010. gadā geju un lesbiešu goda aizskaršanas aliances 25. jubilejas pasākumā. Tobrīd Hērdai bija attiecības ar fotogrāfi Tasiju van Rē. Aktrise atzina, ka nevēlas iedalīt, marķēt sevi vienā vai otrā seksualitātes grupā, jo jaunajai sievietei ir bijušas veiksmīgas attiecības kā ar vīriešiem, tā sievietēm. Viņa mīl to, kuru – mīl, viss esot atkarīgs tikai un vienīgi no personības. Šobrīd Hērdas sirds pieder Holivudas leģendai – Džonijam Depam, ar kuru uzsāka romantiskas attiecības filmējoties projektā Ruma dienasgrāmata (The Rum Diary). Pāris saderinājās 2013. gada Ziemassvētku vakarā, 2015. gada 3. februāri viņi salaulājās.

ZAHARIJS KVINTO, amerikāņu aktieris un producents

7

Aktieris, kurš pasaules slavu iemantojis ar Sailera lomu seriālā Izredzētie. Pasauli glābjot (Heroes) 2011. gada oktobrī publiski atklāja, ka ir gejs. To pamudināja kāda netradicionāli orientēta pusaudža pašnāvība, pēc kā dzīvot šādu dzīvi bez publiskas apstiprināšanas, melojot un izliekoties viņš vairs nevarēja, jo uzskatīja, ka šāds teātrisveicina nevienlīdzīgas attieksmes veidošanos. Vēl pirms savas patiesās seksuālās orientācijas atklāšanas Kvinto aktīvi iesaistījies par geju un lesbiešu tiesībām. Kopš 2013. gada ir attiecībās ar modeli un mākslinieku Mailsu Makmilanu.

VIKTORS GĀRBERS, kanādiešu aktieris un dziedātājs

8

Populārais Holivudas darbonis izvēlējies paturēt savu privāto dzīvi ārpus tabloīdiem, tomēr 2013. gadā viņš nolēma atklāt, ka ir gejs, pārsteidzot daudzus. Gārbers izteicies, ka nav runājis par to, taču domājis, ka visi tāpat to zinājuši. Izrādās – viņš kļūdījās. Aktieris dzīvo Ņujorkā kopā ar savu partneri mākslinieku Raineru Andrēsenu, ar kuru ir kopā ir jau piedpadsmit gadus, 2015. gadā abi Kanādā salaulājās.

DŽONATANS BENETS, amerikāņu aktieris

9

Ziņa, ka homoseksuāls ir arī Benets, kuru mēs, Latvijas TV skatītāji, varējām redzēt seriālā Detektīve Veronika Marsa (Veronica Mars), pārsteidza daudzas seksīgā jaunā vīrieša daiļā dzimuma fanes.

SERS IANS MAKELLENS, angļu teātra un kino aktieris

10

Iespējams, būsi pārsteigta, ka viens no visu laiku izcilākajiem britu aktieriem, Gendalfa lomas atveidotājs Gredzenu pavēlnieks (The Loard of The Rings) un Magneto atveidotājs X- cilvēki (X – men) triloģijās 1988. gadā atzina, ka ir gejs un ir viens no ietekmīgākajiem lesbiešu, geju, biseksuālu un transpersonu tiesību organizācijasStonewall dibinātājiem.

SĀRA POLSONE, amerikāņu teātra, kino un TV aktrise

11

Aktrise, kura filmējusies režisora Stīva Makvīna veidotajā 2013. gada britu/amerikāņu episkajā vēsturiskajā drāmā 12 gadi verdzībā (12 Years a Slave), kas ieguva kinoakadēmijas balvu kā pagājušā gada labākā filma, atklājusi, ka ir biseksuāla. Viņai ir bijušas attiecības gan ar vīriešiem, gan sievietēm, un Polsone norādījusi, ka ir atvērta šādam modelim arī turpmāk. Aktrise divus gadus bija kopā ar par sevi astoņpadsmit gadus vecāko amerikāņu atrisi Čeriju Džounsu.

DŽODIJA FOSTERE,  amerikāņu aktrise, filmu režisore un producente

BEVERLY HILLS, CA - FEBRUARY 24: Actress Jodie Foster attends The International Cinematographers Guild's 49th Annual Publicists Awards Luncheon at The Beverly Hilton Hotel on February 24, 2012 in Beverly Hills, California. (Photo by Paul Archuleta/FilmMagic)

Izcilā aktrise, kura par savu veikumu ieguvusi divas Amerikas Kinoakadēmijas balvas, kā arī trīs BAFTA, divus Zelta Globusa, Ekrāna aktieru ģildes apbalvojumus un tikusi nominēta Emmy balvām, 2013. gada Zelta Globusa pasniegšanas ceremonijā patiesi šokēja daudzus TV skatītājus. Viņa publiski atzina, ka ir lesbiete. Fostere paskaidrojusi, ka slēpusi šo faktu ne tāpēc, ka izjutusi kaunu par to, bet gan tā iemesla dēļ, ka vēlējusies pasargāt savu tuvinieku privāto dzīvi. Fostere paudusi, ka savu netradicionālo seksuālo orientāciju atklājusi saviem tuviniekiem jau ļoti sen, pirms aptuveni 1000 gadiem, ledus laikmetā, kad bija vēl pavisam trausla meitene, bet skaidri apzinājusies, kas viņa ir.

DŽILIANA ANDERSONE, amerikāņu aktrise

13

Seriāla Slepenās lietas (The X – Files) zvaigzne 2012. gada martā intervijā žurnālamOut atklājusi, ka vidusskolā viņai bijušas seksuālas attiecības – eksperimenti ar sievietēm.

SINTIJA NIKSONE, amerikāņu aktrise

14

No 1988. – 2003. gadam aktrisei bija attiecības ar skolotāju un fotogrāfu Deniju Mozesu, abiem ir divi bērni – 1996. gadā dzimusī meita un 2002. gadā dzimušais dēls. Taču 2004. gadā pasauli pāršalca ziņa, ka Niksone sākusi tikties ar sievieti – izglītības aktīvisti Kristīni Marinoni, kas vainagojās ar saderināšanos 2009. gadā. 2011. gadā Marinoni laida pasaulē dēlu. Savukārt, 2012. gada 27. maijā sievietes salaulājās. Intervijās jautājot par seksuālās orientācijas maiņu, aktrise vienmēr atzīst, ka nekas viņas dzīvē nav mainījies, ka visu savu mūžu ir bijusi kopā ar vīrieti, taču nekad nebija iemīlējusies sievietē, taču, kad tas notika – lika par kaut ko aizdomāties. 2012. gadā viņa paziņoja, ka ir biseksuāla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.