Home Slavenības Pirmajā pusfinālā noskaidroti desmit Eirovīzijas finālisti

Pirmajā pusfinālā noskaidroti desmit Eirovīzijas finālisti

0

10. maija vakarā 61. Eirovīzijas dziesmu konkursā Stokholmā no 18 dažādiem priekšnesumiem tika iebalsoti desmit žūrijas un skatītāju prāt labākie, kuri pārstāvēs katrs savu valsti lielajā finālā.

 

Bukmeikeru favorīts, Krievijas pārstāvis Sergejs Lazarevs bija viens no veiksmīgākajiem dalībniekiem līdzās Nīderlandes Douwe Bobu, kurš izrādījās viens no populārākajiem Eirovīzijas dalībniekiem sociālajos medijos.

Arī Samara no Azerbaidžānas sacēla vētru publikā, protams, jo īpaši savās mājās, jo tika nosaukta kā pirmā, kura iekļuvusi finālā.

Tālāk tika arī Ungārijas Freddie, Horvātijas Nina Kraljic, Austrijas Zoe un Armēnijas Iveta Mucuchyan.

Arī Čehija, ko pārstāv Gabriela Guncikova, beidzot iekļuva finālā – pirmo reizi, kopš tika ieviestas šīs kvalifikācijas kārtas.

Vsibeidzot par tālāk tikušajiem 1. pusfināla vadītāji – Petra Mede un iepriekšējā gada Eirovīzijas uzvarētājs Mans Zelmerlovs paziņoja arī Kipras Minus One un Maltas Iru Losco.

Visi desmit pievienojās lielajam pieciniekam (Francija, Vācija, Lielbritānija, Spānija, Itālija) un rīkotājvalstij – Zviedrijai un gatavojas lielajam Eirovīzijas finālam, kas notiks 14. maija vakarā Stokholmā.

Finālā neiekļuva – Somija, Grieķija, Moldova, Sanmarino, Igaunija, Melnkalne, Īslande un Bosnija un Hercegovina.

Sanmarino dziesma šogad tikusi nodēvēta par sliktāko jebkad dzirdēto Eirovīzijas ierakstu.

Jau šovakar – 12. maija vakarā par vietu finālā cīnīsies vēl 18 dziedātāji, kuri pārstāvēs savas valstis šādā secībā: Latvija, Polija, Šveice, Izraēla, Baltkrievija, Serbija, Īrija, Maķedonija, Lietuva, Austrālija, Slovēnija, Bulgārija, Dānija, Ukraina, Norvēģija, Gruzija, Albānija un Beļģija.

Turēsim īkšķus par mūsu Justu Sirmo un dziesmu “Heartbeat”, kurš uzstāsies ar pirmo kārtas numuru.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.