Home Dīvainības Vīrietis uzmeistaro Skārletas Johansones robotu, lai piepildītu savu bērnības sapni

Vīrietis uzmeistaro Skārletas Johansones robotu, lai piepildītu savu bērnības sapni

0

Rikijs Ma no nulles ir izveidojis neticami reālistisku sievietes tēla robotu, un tas ir vairāk nekā līdzīgs populārajai aktrisei Skārletai Johansonei.

Ma (42) ir produktu un grafiskais dizaineris, kurš iztērējis vairāk nekā 50 000 ASV dolāru (~43 000 Eur), lai realizētu savu sapni – izveidotu kustīgu robotu. Vīrietis nodēvējis savu veikumu par “Mark 1”. pats gan ir atzinis, ka tas veidots pēc iespējas līdzīgs Holivudas zvaigznei Johansonei, taču vēlējies, lai veikuma vārds nav tāds pats, bet saskaņā ar robotisma veidolu.

FotorCreated3

Robots saprot dažādas komandas, kas tam tiek teiktas mikrofonā, kā arī prot kustēties un pat attēlot dažādas sejas izteiksmes. Ma gan atzīst, ka tā radīšana nav bijusi viegla, un viņš pie tā izveides strādājis teju divus gadus. “Kad biju bērns, es dievināju robotus – multfilmas, animācijas, to dažādās pārvērtības. Kad pieaugu, vēlējos sev tādu un sapratu, ka citādi netikšu pie tā, ko vēlos, ja vien neizveidošu to pts. Procesa laikā sastapos ar dažādiem cilvēkiem un viņu viedokļiem, piemēram, daži apgalvoja, ka esmu stulbs, jo ko tādu daru, citi mēģināja iegalvot, ka nelietderīgi tērēju naudu, vēl daži smējās, ka man tāpat nekas neizdosies, jo robota izveide ir pārlieku sarežģīts process,” stāsta Rikijs Ma.

FotorCreated4

Robots prot atbildēt arī uz komplimentu: “Mark1, tu esi tik skaista!”. Izdzirdot to tas it kā pasmaida, samiedz acis un atbild: “Hehe, paldies!”

Robota mehānisko un elektronisko daļu klāj rūpīgi veidota silikona “āda”, un aptuveni 70% no tā ķermeņa ir izveidoti, izmantojot 3D drukas tehnoloģijas.

“Kad sāku veidot savu robotu, sapratu, ka lielākā daļa darba būs saistīta ar elektromehānismiem un programmēšanu. Es nekad neesmu studējis šīs lietas, taču tiku galā pašmācības un eksperimentu ceļā. Bez tam man vajadzēta izveidot 3D modeļus visām iekšējām robota daļām, kā arī jāpārliecinās, ka visas ārējās daļas perfekti saderēs kopā. Tas patiesi bija grūti,” atceras Ma.

FotorCreated5

Bet šobrīd, kad “Mark1” stāv blakus savam radītājam, viņš ne mirkli nenožēlo ieguldīto laiku un darbu. “Es sapratu, ka daru to, kas man patīk, ko es vēlos un esmu vēlējies ļoti daudzus gadus. Ja es apzinos, ka tas ir mans sapnis, nekad nenožēlošu neko tā labā paveikto,” atzīst Ma.

Šobrīd Ma cer, ka šo robotu pamanīs arī ietekmīgi cilvēki, kuri vēlēsies to iegādāties, dodot viņam iespēju un kapitālu būvēt vēl dažāda veida robotus. Vēl viņš vēlas arī uzrakstīt grāmatu par savu pieredzi šajā darbā.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.